WINNICA & WINA

U NAS POCZUJESZ SIĘ JAK W TOSKANII

Z ŻYCIA WINNICY

Nie muszą Państwo jechać do Włoch, by poczuć się jak w Toskanii. Kultura produkcji i degustacji wina doskonale wpisuje się w wakacyjny klimat. Wkrótce będą mieli Państwo okazję się o tym przekonać.

Od stworzenia winnicy minęło już kilka lat. Początkowo zajmowała ona niewielki obszar. Posadzone na niej było 800 krzewów winorośli. Aktualnie posiadamy 2h winnicy. W najbliższych latach chcemy produkować 3000 butelek wina rocznie, a nasze optymistyczne plany to produkcja 15 000 butelek rocznie! Skończyliśmy również budowę profesjonalnej winiarni, w której będziemy produkować oraz rozlewać nasze wino.

Rozpoczęliśmy również współpracę z władzami Miasta Darłowa. Jego herb będzie widoczny na etykietach naszego wina. Dzięki temu butelka przywieziona z wakacji będzie nie tylko pamiątką z pobytu w Leśnym Dworku, ale i wizytówką naszego Królewskiego Miasta!

Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że nasi goście tak ciepło przyjmują pomysł winnicy. Mamy również nadzieję, że podczas Państwa wakacji w Leśnym Dworku nasze wina zdobędą Wasze serca i kubki smakowe.

Odmiany jakich można u nas spróbować to: Cabernet cortis (wina czerwone),  Solaris i Muscaris(wina białe), Cabernet cortis ( wino różowe). Stawiamy na wytrawne i półwytrawne wina z nutą cytrusową – idealne na orzeźwienia w letnie, upalne dni.

Na zdjęciach przedstawiamy zarówno początki pierwszej części winnicy, nową część, a także nasze zbiory. Już niedługo pochwalimy się również zdjęciami winiarni, nowych terenów przygotowanych pod winnicę, oraz naszą etykietą!

 

NASZE WINOGRONA

7000 sadzonek które znajdują się w naszej winnicy to zarówno winogrona czerwone jak i białe. Póki co, mogą Państwo spróbować u nas wina z odmian: Cabernet cortis (wina czerwone), Cabernet cortis ( wino różowe) oraz Solaris i Muscaris (wina białe).

Są to wytrawne i półwytrawne wina, część z nutą cytrusową. Nadają się one idealnie zarówno do orzeźwienia w letnie popołudnie, jak i do przywrócenia wspomnień z wakacji w zimowy wieczór.

REZERWUJ

.

NASZE WINA

Mówi się, że wino nigdzie nie smakuje tak dobrze, jak z winnicy, z której pochodzi. 5400 sadzonek które znajdują się w naszej winnicy to zarówno winogrona czerwone jak i białe. Mogą Państwo spróbować u nas wina z odmian: Cabernet Cortis (wino różowe i czerwone) oraz Muscaris, Solaris (wina białe).

 

Wino różowe:

Cabernet Cortis – Wino o zapachu czerwonego grejpfruta, migdałów i poziomek.
Kwasowość i subtelna słodycz, które dobrze ze sobą współgrają.
Finisz jest wyraźny i przyjemnie orzeźwiający.

Wino czerwone:

Cabernet Cortis  – Zapach wiśni, porzeczki i śliwki. Wyraźna tanina. W ustach surowe i mocno beczkowe. Całość spięta odpowiednim poziomem kwasowości.

Wino białe:

Muscaris  – Wino o delikatnej barwie i dość intensywnym aromacie. Zapach kwiatu róży, lipy i czeremchy. W smaku wyczuwalna jest kwasowość i subtelna słodycz, które dobrze ze sobą współgrają. Finisz jest wyraźny i przyjemnie orzeźwiający

Solaris  – Wino o delikatnej barwie i dość intensywnym aromacie przynoszącym na myśl zapach brzoskwiń, gruszki i miodu z nutką jaśminu i cytryny. W smaku wyczuwalna jest kwasowość i subtelna słodycz, które dobrze ze sobą współgrają. Finisz jest wyraźny i przyjemnie orzeźwiający.

Pet – Nat  – Wino o jasnosłomkowym kolorze, delikatnie mgliste ze względu na pozostawiony osad. W zapachu bardzo aromatyczne, nuty złotego jabłka, mirabelek, cytrusów, liczi oraz mango podkreślone kwiecistymi nutami róży i lekko drożdżowym charakterem. W ustach perliste, o przyjemnej strukturze drobnych bąbelków. Miękkie, jedwabiste z przyjemną kwasowością w zakończeniu.

Naszą pasją jest wino. Możemy o nim rozmawiać godzinami. Chętnie opowiadamy naszym gościom o dziedzictwie wina. Z radością dzielimy się też wytworzonymi przez nas trunkami.

Tyle z naszego doświadczenia, zachęcamy do wyrobienia sobie własnej opinii, z pomocą naszych win!

2023 © lesnydworekdarlowo.pl

Wykonanie:
makaredo.pl

mapa

ZADZWOŃ

mapa

LOKALIZACJA